ELA Blockchain Services a.s.
Banner 2
  Reference

Diplomachain

Diplomachain logo

NEXPRO Communication s.r.o. poskytuje korporátní poradenství v oblasti Market Intelligence se specializací na Business Development, Public Affairs, ICT Development, Krizový Management. Zabývá se též transferem technologií a v posledních 2 letech se intenzivně věnuje využití a implementaci průmyslového blockchainu.

Firma NEXPRO Communication s.r.o. na naší síti Elachain vybudovala unikátní projekt Diplomachain, který zajišťuje ukládání osvědčení o dosaženém vzdělání na blockchain. Zároveň aplikace Diplomachain slouží k ukládání inovačních záznamů aplikovaného výzkumu. Garantuje trvalý záznam existence dokumentu s inovačním potenciálem s cílem zachytit původ díla v okamžiku jeho vzniku, a to i před jeho možným přihlášením formou patentu či průmyslového vzoru.

Obr. 1  Princip aplikace Diplomachain

Diplomachain již využívá Vysoká škola logistiky v Přerově k ukládání MBA diplomů. Dále Univerzita Tomáše Bati, Fakulta aplikované informatiky, která již zachytila původ výzkumného díla, které umožňuje určit prvenství inovátora a také garantovat jistotu této pozice ještě před podáním průmyslového vzoru či patentu.

Obr. 2  Ukázka ověření Diplomu MBA v aplikaci Diplomachain

Nespornou výhodou tohoto projektu je pro potenciální zaměstnavatele jistota o pravosti dokumentu a pro další subjekty jednoznačně důkaz o tom, že existuje způsob, jak získat větší důvěru nejen v oboru vzdělávání.

Více informací lze nalézt na stránkách projektu Diplomachain nebo přímo u společnosti NEXPRO Communication, s.r.o.:
Lenka Čílová (Head of project)
lenka.cilova@nexpro.cz
tel.: +420 737 142 192
www.diplomachain.cz

 

Elektrotechnická associaceJsme 100% dceřiná společnost Elektrotechnické asociace České republiky. www.electroindustry.cz
© 2024 ELA Blockchain Services a.s., Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz