ELA Blockchain Services a.s.
Banner 2
  O nás

Členství v ISO/TC 307

Technologie blockchain, která vznikla u digitálních měn se začala rozšiřovat po celosvětovém trhu i jako nejspolehlivější způsob ukládání a ověřování dat. Nyní je již často považována za praktické řešení mnoha slabých míst v oblasti podnikání a udržitelnosti. Aby byl blockchain přijímán napříč všech odvětví na celosvětovém trhu, bylo nutné vybudovat důvěru mezi všemi subjekty. V tomto směru přichází na scénu ISO normy, které hrají zásadní roli při budování pravidel, způsobů práce, zlepšování bezpečnosti, autenticity, sledovatelnosti, soukromí, udržitelnosti, operability, škálovatelnosti, právních úskalí a mnoho dalšího. 

V roce 2016 zřídila ISO (Mezinárodní organizace pro normalizaci) technickou komisi ISO/TC 307, aby zvážila standardizaci blockchainů a technologií distribuované účetní knihy na podporu interoperability a výměny dat mezi uživateli, aplikacemi a systémy.

V roce 2020 jsme se stali členem Technické normalizační komise TNK 754 Pracovní skupina k ISO/IEC 307 Blockchain a technologie distribuovaného registru.

Co to pro nás znamená?
Máme pod kontrolou, jaké normy a kdy vznikají.
Podílíme se na revizi či tvorbě nových norem na mezinárodní úrovni.
Naše procesy a činnosti jsou kompatibilní s těmi nejnovějšími normami.
Víme, co se chystá.

K dnešnímu dni je vydáno 8 norem a dalších 8 norem je v různých stádiích vývoje. Náhledy všech norem jsou zveřejněné na webu technické komise.

V ČR je dostupná norma „ČSN ISO 22739 - Blockchain a technologie distribuovaného registru - Slovník“, na jejímž překladu jsme se aktivně podíleli.

Pokud máte zájem se o normách dozvědět více informací, napište nám nebo zavolejte.

Elektrotechnická associaceJsme 100% dceřiná společnost Elektrotechnické asociace České republiky. www.electroindustry.cz
© 2024 ELA Blockchain Services a.s., Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz