ELA Blockchain Services a.s.
Banner 2
  Co je ElA blockchain

Důvěryhodnost sítě

Básnicky řečeno, blockchain je distribuovaná důvěra. Systém nebyl spuštěn jako „letní projekt“ či korunové s.r.o., ale jako 100% dceřiná akciová společnost Elektrotechnické asociace České republiky. Proč? Myslíme to vážně. Chceme členům Elektrotechnické asociace – a nejen jim – přinést dobrý a funkční nástroj pro dobu digitálního vlastnictví.

Proto také systém budujeme trochu jinak, než jsou například kryptoměny: v naší síti jsou všechny nody (účastníci) veřejní, musí se jednat o důvěryhodné společnosti. Účastníci jsou přidáváni do sítě ručně, není tedy možné, aby se „přes noc“ připojilo 10.000 virtuálních počítačů z nějaké IT farmy.

Systém nemá centrální řízení, již spuštěné nody jsou mimo naši moc a nemůžeme je vypnout. V síti neexistuje příkaz smazání záznamu.

Stát vnímáme jako partnera a jednoho z uživatelů našeho blockchainu: nejsme paranoidní a nechceme budovat paralelní anarchistický systém, ale naopak náš nástroj poskytnout všem relevantním entitám.

Elektrotechnická associaceJsme 100% dceřiná společnost Elektrotechnické asociace České republiky. www.electroindustry.cz
© 2024 ELA Blockchain Services a.s., Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz