ELA Blockchain Services a.s.
Home banner 1

Český blockchain proniká do Asie

Společnost Advantech Co., patří do první desítky technologických firem na Taiwanu. Pro své partnery a zákazníky provozuje cloudovou platformu WISE-PaaS na které provozuje cloudová řešení průmyslových aplikací.

Od 6.1. 2021 je součástí této platformy i ElA blockchain. Nabízíme zde aplikaci Blockchain Notarius, která umožňuje jednoduše ověřovat autenticitu kopie digitálního souboru. Zde je určena pro zákazníky v Asijsko-Pacifické oblasti jako sdílená služba na blockchainovém nodu, který byl k tomuto účelu zřízen v Tokiu. Blockchain Notarius je (kromě češtiny) k dispozici v angličtině a taiwanské i zjednodušené čínštině. Připravuje se i japonská jazyková mutace. Detaily naleznete zde: https://wise-paas.advantech.com/en-us/marketplace/product/ela.blockchain-notarius

Využití aplikace Blockchain Notarius, která je majitelům blockchainových nodů v České republice poskytována zdarma, si zákazníci v Asii musí předplatit. Vývojáři firmy ELA Blockchain Services integrovali ve spolupráci s R&D divizí Advantechu Blockchain Notarius do systému administrace a zpoplatnění služeb platformy.

Integrace aplikace Blockchain Notarius je pouze prvním krokem. Advantech plánuje využití ElA blockchainu v projektu Intelligent Hospital scenarios. Ochrana a verifikace autenticity medicínských dat je zvláště v Japonsku citlivou otázkou, Advantech proto reaguje vývojem vlastního řešení. Firma ELA Blockchain Services tedy připravuje pro platformu další služby, jako jsou dedikované blockchainové nody nebo privátní blockchainové kanály.

ElA blockchain i služby nyní nabízené v Asii jsou firmám v České republice bezplatně k dispozici již téměř rok. Je tak trochu ironií, že projekt průmyslového blockchainu vzniklý v ČR a zejména pro české firmy a instituce nachází více uplatnění v Asii.

TISKOVÁ ZPRÁVA ke stažení zde.

Elektrotechnická associaceJsme 100% dceřiná společnost Elektrotechnické asociace České republiky. www.electroindustry.cz
© 2021 ELA Blockchain Services a.s., Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz